Bezpieczne wakacje, trzeźwa rekreacja

Jak wynika z prowadzonych przez Policję statystyk, tylko w okresie od maja do 29 czerwca 2016 r. odnotowano aż 126 utonięć. Dla porównania, w tym samym okresie w roku 2015 utonęło 76 osób. Wielu z tych zdarzeń można by zapobiec, gdyby osoby wypoczywające nad wodą pamiętały o zasadach bezpieczeństwa! Statystyki pokazujące, jak wiele ofiar utonięć znajdowało się w stanie nietrzeźwości, są zatrważające! Stąd też Fundacja Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja, która promuje pozytywne wartości i motywuje młodych ludzi do rozwoju osobistego oraz życia wolnego od nałogów, rozpoczęła nowy projekt, skierowany do młodych ludzi. „Bezpieczne wakacje, trzeźwa rekreacja” – to hasło nowej kampanii Drużyny Mistrzów, nad którą patronat honorowy objął Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W ramach kampanii stworzony został spot, który ukazuje jakie konsekwencje mogą nieść za sobą ryzykowne zachowania podejmowane przez nieroztropnych plażowiczów. Leszek Kuzaj, Konrad Czerniak oraz Roman Bosski Lachowolski nakłaniają, aby podczas wakacji zachować zdrowy rozsądek i „zamieniać marzenia we wspomnienia!”. Oficjalna premiera spotu w ramach kampanii miała miejsce 24.06.2016 r. na kanale YouTube Drużyny Mistrzów www.youtube.com/watch?v=YvEv6TtKTSU&feature=youtu.be.

Więcej informacji na temat Kampanii „Bezpieczne wakacje, trzeźwa rekreacja” można uzyskać pod adresem: biuro@druzynamistrzow.com.

plansza

Aby wakacje pozostawiły po sobie tylko miłe wspomnienia, przed wyprawą na “plażing” warto także sprawdzić, czy miejsce, w które się udajemy jest na pewno bezpieczne. Tu z pomocą przychodzi prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny Serwis Kąpieliskowy, który znaleźć można pod adresem www.sk.gis.gov.pl. Jest to portal, dzięki któremu na mapie Polski z łatwością wyszukamy interesujące nas kąpielisko. Po kliknięciu w wybrane kąpielisko otrzymujemy informację, czy w danym miejscu sezon kąpielowy już się rozpoczął. Jeśli jest ono już aktywne, możemy zapoznać się z raportem, w którym znajdziemy m.in. dane o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem obiektu. Dane zamieszczone na serwisie kąpieliskowym są na bieżąco aktualizowane.  Informacje zamieszczane w serwisie pomogą wybrać plażowiczom  obiekt o najwyższym standardzie.


Zespół 5 kroków do zdrowia wszystkim urlopowiczom życzy udanych wakacji!!! “Zamieniajmy marzenia we wspomnienia!”, odpoczywajmy i korzystajmy z wakacji z głową! Niech przyświeca nam hasło Drużyny Mistrzów “Bezpieczne wakacje, trzeźwa rekreacja”, a podczas wypoczynku niech towarzyszy nam Sport, Muzyka i Pasja!


Źródło:
sk.gis.gov.pl
statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia

Źródła ilustracji: pl.123rf.com, Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja

Komentowanie jest wyłączone