Kalendarz badań profilaktycznych dla kobiet

Badania Profilaktyczne dla kobietBadania profilaktyczne stanowią klucz do wyeliminowania ryzyka związanego z rozwojem poważnych chorób, poprzez ich zdiagnozowanie na wczesnym etapie. Znajdź w swoim kalendarzu czas na ich wykonanie i ciesz się życiem.

Wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób. Nie oznacza to jednak, że osoby młode, które nie ukończyły 30 lat, nie muszą wykonywać badań profilaktycznych. Istnieje grupa badań, które powinny być wykonywane z odpowiednią częstotliwością przez wszystkich, niezależnie od wieku. Do tej kategorii należą między innymi badania ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, morfologia i OB czy badanie stomatologiczne. Wraz z wiekiem lista badań, które powinniśmy wykonać się wydłuża. Pewnie zapytasz skąd wziąć czas na wykonanie wszystkich potrzebnych badań. Na co dzień jesteś zabiegana, musisz dzielić dobę pomiędzy życie rodzinne, opiekę nad domem, a zobowiązania zawodowe. Trudno wygospodarować czas jedynie dla siebie, a kiedy już taki się znajdzie wolisz poświęcić go na drobne przyjemności. Zrób jednak coś dla siebie i swoich najbliższych i idź na badania. To będzie dobrze spożytkowany czas. Pewność, że jesteś zdrowa jest bezcenna.

Aby pomóc ci w wykonaniu pierwszego kroku obok umieściliśmy tabelę, w której znaleźć możesz zalecenia co do wykonywania konkretnych badań profilaktycznych w poszczególnych grupach wiekowych. Aby powiększyć wybrany kalendarz kliknij na wybranej tabeli.

Aby przełamać strach przed badaniem trzeba go dobrze zrozumieć i odpowiednio się do niego przygotować. W kolejnych artykułach przedstawiamy charakterystykę powszechnych badań profilaktycznych i diagnostycznych, których wykonanie pomoże Ci w utrzymaniu dobrego zdrowia na długie lata.

 

 

 

*             jeżeli ciśnienie krwi przekracza 140/90 mm Hg powinno badanie powinno być powtarzane co miesiąc lub według zaleceń lekarza

**          częściej w okresie ciąży lub przy próchnicy

***        palacze co rok

****     osoby z nadciśnieniem i cukrzycą co rok

 

Źródło: http://www.zdrowie.opolskie.pl/pliki/files/kalendarz_badan.pdf

Źródło ilustracji: http://pl.123rf.com/

Komentowanie jest wyłączone