Kalendarz badań profilaktycznych dla mężczyzn

Badania profilaktyczne dla mężczyznBadania profilaktyczne stanowią klucz do wyeliminowania ryzyka związanego z rozwojem poważnych chorób, poprzez ich zdiagnozowanie na wczesnym etapie. Dowiedz się, jakie badania profilaktyczne powinieneś wykonywać i jak często należy je powtarzać.

Ostatnimi czasy coraz profilaktyka zdrowotna staje się coraz popularniejszym tematem. Setki razy słyszałeś, a nawet sam powtarzałeś powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Odnosi się ono nie tylko do chorób. Przecież podobnie dbasz o swój samochód, poddając go regularnym przeglądom. Przyznaj się jednak z ręką na sercu, kiedy ostatnio robiłeś przegląd swojego organizmu. Nie ważne w jakim jesteś wieku. Dopiero kończysz studia? A może wspinasz się po kolejnych szczeblach kariery albo cieszysz się już zasłużoną emeryturą? Istnieje podstawowa pula badań, które powinieneś regularnie wykonywać. Nie po to żeby szukać sobie chorób. Nie na tym polega profilaktyka. Podstawą profilaktyki jest wiedza. Wiesz, że wszystko jest z tobą w porządku, więc możesz cieszyć się życiem. W życiu lubisz być panem swojego losu i kontrolować sytuację, weź więc zdrowie w swoje ręce.

Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy tabelę , w której znaleźć możesz zalecenia co do wykonywania konkretnych badań profilaktycznych w poszczególnych grupach wiekowych. Kliknij na nią aby powiększyć jej zawartość. W kolejnych artykułach postaramy się przybliżyć Ci przebieg poszczególnych badań i podpowiedzieć jak się do nich przygotować.

 

 

 

 

 

*             jeżeli ciśnienie krwi przekracza 140/90 mm Hg powinno badanie powinno być powtarzane co miesiąc lub według zaleceń lekarza

**          częściej przy próchnicy

***        palacze co rok

****     osoby z nadciśnieniem i cukrzycą co rok

 

Źródło: http://www.zdrowie.opolskie.pl/pliki/files/kalendarz_badan.pdf

Źródło ilustracji: http://pl.123rf.com/

Komentowanie jest wyłączone