Urlop w Małopolsce – Liderzy Bezpieczeństwa Sanitarnego

Kryształ - lider bezpieczeństwa sanitarnego

 

 

Lato to okres urlopów, licznych podróży. Częściej korzystamy wówczas z usług hotelowych, delektujemy się daniami serwowanymi w barach, kawiarniach i restauracjach, czy też szukamy ochłody w kompleksach basenowych. Aby wakacyjny błogostan nie został zmącony, warto zwrócić uwagę na warunki sanitarne miejsc, w których przebywamy.


W celu zwiększenia bezpieczeństwa sanitarnego osób korzystających z basenów, zakładów żywienia zbiorowego oraz obiektów świadczących usługi, na terenie województwa małopolskiego został wdrożony Projekt pn. „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego”. Ideą Projektu jest wyróżnienie tych podmiotów, które spełniają kryteria/wymagania sanitarnohigieniczne oraz dostarczenie i rozpowszechnienie wiarygodnych informacji na temat obiektów, które świadczą usługi na odpowiednio wysokim poziomie.

Projekt jest wspólną inicjatywą Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz sześciu organizacji zrzeszających przedsiębiorców z regionu małopolski:

  • Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej,
  • Loży Małopolskiej Business Centre Club,
  • Małopolską Izbę Hotelarską GREMIUM,
  • Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości,
  • Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan,
  • Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Podmioty uzyskujące tytuł „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego” wyłaniane są na podstawie oceny dokonanej przez Kapitułę Projektu na podstawie kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Ocena podmiotu odbywa się zgodnie z określoną i przyjętą przez organizatora Projektu procedurą, obejmującą jasno ustalone – kryteria. Spośród obiektów, które zgłosiły się do udziału w Projekcie (uczestnictwo dobrowolne i bezpłatne), 25 podmiotów uzyskało zaszczytny tytuł „Lidera Bezpieczeństwa Sanitarnego”. Lista laureatów dostępna jest na stronie www.bezpieczenstwosanitarne.pl. Planując wakacyjne (i nie tylko) eskapady na terenie województwa małopolskiego, możemy sprawdzić czy miejsce, w którym mamy zamiar spędzić czas, może pochwalić się otrzymanym tytułem.

Cieszmy się czasem letnim, odkrywajmy piękne zakątki Małopolski, zachowując w pamięci mile spędzone chwile!

Więcej informacji na temat Projektu dostępnych jest na stronie http://bezpieczenstwosanitarne.pl/ .

 

 

Źródło:

http://bezpieczenstwosanitarne.pl/

Komentowanie jest wyłączone