Zdrowie w telefonie

Telefon komórkowy stał się przedmiotem codziennego użytku, nieodłącznym elementem codzienności. Podstawowa rola, jaką dotąd pełnił, czyli komunikacja (za pośrednictwem rozmów), powoli odchodzi w niepamięć. Obecne modele telefonów oferują wiele funkcji, które można wykorzystać w swoim codziennym życiu. Czy korzystanie z telefonu komórkowego, może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Dla Ciebie telefon komórkowy jest naturalnym elementem rzeczywistości. Za jego pośrednictwem komunikujesz się ze znajomymi, umawiasz na spotkania, słuchasz muzyki, robisz zdjęcia, ….i wiele innych rzeczy, które dzięki rozwojowi techniki są możliwe. Twój smartfon może także pomóc Ci zachować zdrowie i odpowiednią sylwetkę. Dzięki dostępnym na rynku, bezpłatnym aplikacjom, możesz w łatwy i przyjemny sposób zadbać o siebie.

Aplikacje z kategorii „Zdrowie i Fitness” mogą wspomóc Cię w regularnym wykonywaniu ćwiczeń, a także pomogą zwrócić Twoją uwagę na to co i ile jesz.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych aplikacji, których używanie może korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

  1. Endomondo Sports Tracker

To aplikacja, która ćwiczy razem z Tobą! Świetnie sprawdza się podczas biegania, jazdy na rowerze, rolkach, czy też podczas chodzenia. Dzięki wykorzystaniu GPS-a, aplikacja umożliwia pomiar czasu ćwiczeń, przebytej odległości, a także prędkości. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest jej integracja z portalami społecznościowymi, co pozwala na bieżąco publikować osiągnięcia, dzięki czemu możesz pochwalić się wynikiem przed znajomymi.

  1. RunKeeper

To darmowy program, z którego możesz korzystać podczas joggingu. Przy wykorzystaniu GPS, aplikacja tworzy Twoją indywidualna mapę aktywności fizycznej: śledzi przebytą odległość, czas, prędkość. Możesz na bieżąco obserwować swoje osiągi, co dodatkowo motywuje do ich polepszania.

  1. A6W (Aerobiczna 6 Weidera)

Ta aplikacja prezentuje zestaw ćwiczeń rozwijających mięśnie brzucha, przygotowanych na 42 dni. każdego dnia musisz wykonać 6 ćwiczeń o określonej liczbie powtórzeń. Aplikacja zawiera opis każdego zadania, aby osoby ćwiczące mogły właściwie je wykonywać. Dodatkowo syntezator mowy wydaje komendy dotyczące rodzaju i sposobu wykonania ćwiczenia.

  1. Moje trasy

To łatwa w użyciu, całkowicie bezpłatna aplikacja Google, współpracująca z serwisami społecznościowymi. Idealna do wykorzystania podczas chodzenia, biegania, czy jazdy na rowerze. Umożliwia pomiar prędkości, odległości, wysokości, a także prowadzi rejestr przebytych tras.

  1. Push Ups pro

To aplikacja idealna dla tych, którzy chcą jeszcze wydajniej robić pompki. Aplikacja wyręczy Cię w liczeniu, co więcej, wynik będzie obiektywny, gdyż „pompka zostaje zaliczona” dopiero wówczas, gdy nosem lub brodą dotkniesz ekranu telefonu.

  1. Kalkulator BMI – Waga Idealna

Darmowy kalkulator pozwoli obliczyć Twoje BMI, czyli wskaźnik masy ciała, który mierzy się poprzez podzielenie masy ciała (podanej w kg), przez kwadrat wysokość ciała (podanej w m). Wskaźnik ten przede wszystkim informuje Cię o ryzyku wystąpienia otyłości.

  1. Regularne posiłki

Podstawą zdrowej diety jest spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu, jednak podczas natłoku codziennych obowiązków, zapominamy o tym. Ta aplikacja będzie Ci o tym przypominała! Wystarczy w ustawieniach wybrać ilość posiłków, którą chcesz spożyć w ciągu dnia, a także odstęp pomiędzy nimi, a po pierwszym posiłku, aplikacja włączy przypomnienia w telefonie.

  1. Hydro pij wodę

Dzięki tej aplikacji, Twój organizm otrzyma odpowiednią ilość płynów. Kalkulator aplikacji obliczy i zasugeruje ile wody powinieneś wypić w ciągu dnia, aby zapewnić właściwe nawodnienie. Dzięki systemowi przypomnień, już nigdy nie zapomnisz o regularnym spożywaniu wody!

Korzystanie z telefonów komórkowych weszło nam już w nawyk, pozwólmy zatem, aby dbanie o nasze zdrowie, również stało się naszym nawykiem!

Źródła:

http://endomondo-sports-tracker.softonic.pl/

https://play.google.com/

Komentowanie jest wyłączone