Używki to wszystkie substancje, które mają pobudzający wpływ na nasz organizm. To nie tylko alkohol, narkotyki i papierosy ale także napoje energetyzujące, kawa, a nawet herbata! Korzystanie z tego rodzaju substancji niesie ze sobą ryzyko uzależnienia.

Dobrze pamiętać, że wszelkie używki mają wpływ na nasz organizm i warto poznać fakty, aby wiedzieć czy warto z nich korzystać, a jeśli tak, to jak robić to bezpiecznie.

 • 14 grudnia 2017

  Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD) zaliczana jest do ciężkich i częstych zaburzeń psychicznych. Zaburzenia psychiczne są również częstą przyczyną zwolnień lekarskich i w ostatnich latach liczba ta lawinowo wzrasta. ChAD dotyka kobiet i mężczyzn w równym stopniu i może być chorobą dziedziczną. Przyczyn można również dopatrywać się w czynnikach biologicznych takich… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 7 grudnia 2017

  Stosowanie olejów roślinnych zamiast olejów pochodzenia zwierzęcego jest bardzo korzystne dla zdrowia. Coraz częściej spożywa się mniej znane oleje, które mają szereg właściwości leczniczych. Do takich olejów można zaliczyć: olej z czarnuszki, lniany, konopny, olej z awokado, olej z pestek winogron. W skład nasion czarnuszki wchodzi m.in. olej tłusty, którego… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 1 grudnia 2017

  Poprawia samopoczucie, wprowadza w stan głębokiego relaksu, dostarcza pozytywnych emocji, ale co najważniejsze korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Mowa oczywiście o saunie, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zwłaszcza teraz kiedy temperatura za oknem nie rozpieszcza. Jest to z pewnością wynikiem szerokiego dostępu do informacji, które wskazują, że kąpiel w saunie… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 28 listopada 2017

  Siniaki to drobne wylewy krwi,  które są skutkiem uszkodzenia naczyń krwionośnych.  Uszkodzenie to może wystąpić w wyniku uderzenia tępym przedmiotem czy upadku. Uraz nie powoduje przerwania ciągłości skóry, ale doprowadza do uwolnienia się krwi z niewielkich naczynek krwionośnych. Wobec tego siniaki (nazywane również krwiakami) mają na początku krwistoczerwony, niemalże fioletowy… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 30 października 2017

  Rozgrzewka z punktu widzenia naszego zdrowia jest najistotniejszą częścią treningu. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim Ci, którzy zbagatelizowali jej znaczenie i do dziś ponoszą tego konsekwencje. Mimo, że coraz chętniej podejmujemy aktywność fizyczną, czytamy artykuły o tym jaki jej rodzaj wybrać, aby schudnąć czy przybrać na wadze to… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 15 września 2017

  Czy kiedykolwiek dokonując zakupu żywności sprzedawanej w opakowaniach wykonanych z tworzyw sztucznych, przeglądaliście ich etykietę? Zakładamy, że nie raz. Studiując etykietę produktu coraz częściej zwracamy uwagę na jego kaloryczność, skład czy też zawartość alergenów. Jak wskazują badania, mimo, iż nasza wiedza na temat znakowania produktów spożywczych jest coraz większa, to… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 4 września 2017

  Śmierć łóżeczkowa, zespół nagłej śmierci niemowlęcia (ang. sudden infant death syndrome – SIDS) to  nagły, nieoczekiwany zgon niemowlęcia. W trakcie snu po prostu przestaje oddychać bez określonych przyczyn zdrowotnych. Co roku w Polsce z powodu SIDS umiera około 200 dzieci, w Stanach Zjednoczonych aż 3,5 tysiąca. Najczęściej do zgonu dochodzi w wieku… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 31 sierpnia 2017

  O tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka słyszał każdy. Tylko nieliczni, którzy nie mieli okazji poznać psiej natury, mogą mieć co do tego wątpliwości. My jednak postaramy się udowodnić, że pies to nie tylko najlepszy przyjaciel ale też nieoceniony terapeuta. Za prekursorów dogoterapii uważa się kwakrów czyli grupę religijno-wyznaniową,… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 28 lipca 2017

  Sezon porzeczkowy w pełni. Już dziś warto udać się na zbiory, ponieważ porzeczki – choć często niedoceniane, stanowią doskonałe źródło składników odżywczych. Na szczególną uwagę zasługuje czarna porzeczka. Możemy spożywać ją zarówno na surowo jak i w formie przetworów – soków, dżemów czy konfitur.     Bogactwo witaminy C Pod… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 17 marca 2017

  Sen to naturalna potrzeba organizmu, stan fizjologiczny, w którym ustaje świadomy odbiór bodźców zewnętrznych, zmniejszona jest reaktywność na sygnały. Ważną cechą snu jest jego odwracalność, czyli powrót do stanu czuwania pod wpływem odpowiednich bodźców zewnętrznych. Sen dotyczy wszystkich, nie ma osoby, która mogłaby powiedzieć, że może funkcjonować bez snu. To… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone