Do aktywności fizycznej zalicza się wszelkie czynności, do których wykonania potrzebna jest praca mięśni. W trakcie podejmowania aktywności fizycznej następuje przyspieszenie pracy serca i oddechu. Dobrze wiedzieć, że aktywność fizyczna to nie tylko bieganie i intensywne ćwiczenia, ale także codzienne czynności takie jak spacer, jazda na rowerze a nawet sprzątanie! Ważne, aby rodzaj aktywności był dostosowany do naszego wieku i kondycji fizycznej.

Każdego dnia mamy wiele okazji, aby aktywnie spędzać czas – w drodze do pracy wybrać rower zamiast samochodu, korzystać ze schodów zamiast windy, spacerować, tańczyć, bawić się z dziećmi. W tej kategorii znajdziecie wiele wskazówek jak żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność!

 • 30 października 2017

  Rozgrzewka z punktu widzenia naszego zdrowia jest najistotniejszą częścią treningu. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim Ci, którzy zbagatelizowali jej znaczenie i do dziś ponoszą tego konsekwencje. Mimo, że coraz chętniej podejmujemy aktywność fizyczną, czytamy artykuły o tym jaki jej rodzaj wybrać, aby schudnąć czy przybrać na wadze to… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 28 czerwca 2017

  Na siłowni/fitnessie wylewasz hektolitry potu, przed i po treningu pijesz białko, na obiad wcinasz kurczaka z ryżem i warzywami, a rezultaty ciężkich treningów niezbyt zadowalające? Dam radę, następnym razem będzie lepiej – powtarzasz w głowie jak mantrę, za każdym razem kiedy opuszczasz mury siłowni/fitness klubu. Prawdopodobnie znamy winowajcę. Jeśli jesteś… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 29 listopada 2016

  Przełom roku to dobry czas by do listy dopisać kolejne noworoczne postanowienie. Nie daj się oszukać, przez dwa miesiące możesz zrobić więcej niż Ci się wydaje. Na przykład kupić rozmiar mniejszą sukienkę i zabłyszczeć na sylwestrowej imprezie. Wymówki odkładamy na bok bo wystarczy kilka minut dziennie. Tak, też jesteśmy w… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 12 sierpnia 2016

  Nadwaga i otyłość stają się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym Polaków. Jednym z najpopularniejszych wskaźników pozwalających ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa, jest BMI (ang. Body Mass Index). Co kryje się za tym skrótem i jak go interpretować? Czym jest BMI? BMI to najpowszechniej  stosowany w medycynie i epidemiologii wskaźnik, pozwalający… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 4 lutego 2016

  W dobie noworocznych postanowień postanowiłam porozmawiać o treningu idealnym dla kobiet z Karoliną Ciurka-Baster – trenerką z wieloletnim doświadczeniem, wśród swoich klientów zwaną „killerką”. Karolina oprócz spełniania się w roli trenera personalnego, specjalizującego się w treningu funkcjonalnym, jest również założycielką Fundacji TRENUJĘ-POMAGAM, która poprzez promowanie aktywności fizycznej pomaga dzieciom i… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 26 stycznia 2016

  W dzisiejszych czasach większość z nas praktycznie nie rozstaje się ze swoim telefonem. Zapewne i ty robisz nim zdjęcia, korzystasz z mediów społecznościowych, używasz różnorodnych aplikacji. Miej go zatem przy sobie również wybierając się na stok, czy na górską wycieczkę. Może się okazać, że to właśnie on pomoże ci wyjść… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 15 stycznia 2016

  Kontynuując cykl artykułów dotyczących suplementacji w sporcie (czytaj: Suplementy w sporcie cz. 1 i Suplementy w Sporcie cz. 2) warto odnieść się jeszcze do kilku obecnych na rynku produktów. Na uwagę zasługują przede wszystkim - suplementy zawierające HMB, czyli B-hydroksymetylomaślan, argininę (na bazie której komponuje się sporą grupę suplementów) oraz… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 6 stycznia 2016

  Sporty sylwetkowe i związane z nimi suplementy stanowią zarówno wspólną grupę z suplementami omawianymi przeze mnie w pierwszej części artykułu (czytaj: Suplementy w sporcie cz. 1) czyli suplementami w sportach wytrzymałościowych jak również część z nich jak np. odżywki białkowe stanowią niejako odrębną grupę suplementów sportowych. Cóż zatem potrzebujemy aby… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  1 komentarzy
 • 3 grudnia 2015

  Organizm człowieka w 50-65 % składa się z wody. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do dużych strat, a utrata nawet 1-2 procent jej zasobów powoduje zachwianie homeostazy, upośledzenie termoregulacji oraz obniżenie wydolności naszego organizmu nawet do 30%. Nie czekaj na pragnienie! Odwodnienie jest skutkiem nieumiejętnego planowania treningu, odczuwanie pragnienia to już… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 28 listopada 2015

  Czy ze słabego, zmagającego się z astmą, krzywicą i gorączką reumatyczną chłopca wyrosnąć może guru świata sportu i twórca jednej z najbardziej popularnych metod treningowych wszechczasów? Otóż tak. Joseph Pilates, bo to o nim mowa, zrewolucjonizował podejście do aktywności fizycznej, a opracowana przez niego na początku XX wieku metoda ćwiczeń,… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone