Do aktywności fizycznej zalicza się wszelkie czynności, do których wykonania potrzebna jest praca mięśni. W trakcie podejmowania aktywności fizycznej następuje przyspieszenie pracy serca i oddechu. Dobrze wiedzieć, że aktywność fizyczna to nie tylko bieganie i intensywne ćwiczenia, ale także codzienne czynności takie jak spacer, jazda na rowerze a nawet sprzątanie! Ważne, aby rodzaj aktywności był dostosowany do naszego wieku i kondycji fizycznej.

Każdego dnia mamy wiele okazji, aby aktywnie spędzać czas – w drodze do pracy wybrać rower zamiast samochodu, korzystać ze schodów zamiast windy, spacerować, tańczyć, bawić się z dziećmi. W tej kategorii znajdziecie wiele wskazówek jak żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność!

 • 1 lutego 2018

  Nadwaga i otyłość dotyczy coraz większej liczby dzieci na całym świecie. Dane wskazują, że otyłych jest 10% dzieci i młodzieży w wieku 5-17 lat. Prognozy również nie napawają optymizmem. Szacuje się, że w 2025 r. liczba dzieci otyłych w tej grupie wiekowej może wynieść nawet 177 milionów!   Walkę z… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 30 października 2017

  Rozgrzewka z punktu widzenia naszego zdrowia jest najistotniejszą częścią treningu. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim Ci, którzy zbagatelizowali jej znaczenie i do dziś ponoszą tego konsekwencje. Mimo, że coraz chętniej podejmujemy aktywność fizyczną, czytamy artykuły o tym jaki jej rodzaj wybrać, aby schudnąć czy przybrać na wadze to… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 12 sierpnia 2016

  Nadwaga i otyłość stają się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym Polaków. Jednym z najpopularniejszych wskaźników pozwalających ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa, jest BMI (ang. Body Mass Index). Co kryje się za tym skrótem i jak go interpretować? Czym jest BMI? BMI to najpowszechniej  stosowany w medycynie i epidemiologii wskaźnik, pozwalający… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 25 czerwca 2015

  Sprawność fizyczna jest elementem koniecznym do prawidłowego rozwoju dzieci już od pierwszych tygodni życia. Wyrobienie właściwych nawyków już od najmłodszych lat procentować będzie na przyszłość, zapobiegając wadom postawy, otyłości i wielu poważnym schorzeniom. Zatem ile czasu dziennie maluch, który nie skończył jeszcze 5 roku życia, powinien spędzać aktywnie bawiąc się… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 14 maja 2015

  O tym jak ważnym elementem rozwoju dziecka jest aktywność fizyczna i o czym powinni pamiętać rodzice, pragnący rozbudzić w dziecku pasję do sportu rozmawiamy z Katarzyną Bukowską-Tyrałą - trenerką judo, absolwentką Wychowania Fizycznego oraz Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, absolwentką kierunku Fizjoterapia na Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 16 kwietnia 2015

  Aktywność ruchowa i prowadzenie zdrowego trybu życia pozytywnie wpływają zarówno na samopoczucie, jak i na stan fizyczny organizmu. Również w przypadku kobiet ciężarnych, wykonywanie odpowiednio dobranego treningu, po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, może przynieść wiele korzyści zarówno dla młodej mamy, jak i rozwijającego się dziecka. Pomimo, że rośnie… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 16 lutego 2015

  Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów na zimowy wypoczynek są góry. Ferie zimowe to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, wspaniała okazja do szusowania na stokach, spacerów w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach zimowych krajobrazów oraz zabaw na śniegu i lodzie. Aby przywieźć z ferii jedynie pozytywne wspomnienia, należy pamiętać jednak o… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone