Do aktywności fizycznej zalicza się wszelkie czynności, do których wykonania potrzebna jest praca mięśni. W trakcie podejmowania aktywności fizycznej następuje przyspieszenie pracy serca i oddechu. Dobrze wiedzieć, że aktywność fizyczna to nie tylko bieganie i intensywne ćwiczenia, ale także codzienne czynności takie jak spacer, jazda na rowerze a nawet sprzątanie! Ważne, aby rodzaj aktywności był dostosowany do naszego wieku i kondycji fizycznej.

Każdego dnia mamy wiele okazji, aby aktywnie spędzać czas – w drodze do pracy wybrać rower zamiast samochodu, korzystać ze schodów zamiast windy, spacerować, tańczyć, bawić się z dziećmi. W tej kategorii znajdziecie wiele wskazówek jak żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność!

 • 1 lutego 2018

  Nadwaga i otyłość dotyczy coraz większej liczby dzieci na całym świecie. Dane wskazują, że otyłych jest 10% dzieci i młodzieży w wieku 5-17 lat. Prognozy również nie napawają optymizmem. Szacuje się, że w 2025 r. liczba dzieci otyłych w tej grupie wiekowej może wynieść nawet 177 milionów!   Walkę z… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 30 października 2017

  Rozgrzewka z punktu widzenia naszego zdrowia jest najistotniejszą częścią treningu. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim Ci, którzy zbagatelizowali jej znaczenie i do dziś ponoszą tego konsekwencje. Mimo, że coraz chętniej podejmujemy aktywność fizyczną, czytamy artykuły o tym jaki jej rodzaj wybrać, aby schudnąć czy przybrać na wadze to… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 12 sierpnia 2016

  Nadwaga i otyłość stają się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym Polaków. Jednym z najpopularniejszych wskaźników pozwalających ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa, jest BMI (ang. Body Mass Index). Co kryje się za tym skrótem i jak go interpretować? Czym jest BMI? BMI to najpowszechniej  stosowany w medycynie i epidemiologii wskaźnik, pozwalający… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 4 stycznia 2016

  Aktywność fizyczna to ważny aspekt życia każdego z nas. Ludzkie ciało zostało skonstruowane do ruchu, dlatego do prawidłowego funkcjonowania wymaga regularnej aktywności. Obejmuje ona wszystkie czynności związane z wysiłkiem fizycznym i ruchem, podczas których przyspiesza bicie serca, oddech, pojawia się uczucie ciepła.   Na portalu opublikowany został artykuł pt. „Najtrudniejszy pierwszy… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 3 grudnia 2015

  Organizm człowieka w 50-65 % składa się z wody. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do dużych strat, a utrata nawet 1-2 procent jej zasobów powoduje zachwianie homeostazy, upośledzenie termoregulacji oraz obniżenie wydolności naszego organizmu nawet do 30%. Nie czekaj na pragnienie! Odwodnienie jest skutkiem nieumiejętnego planowania treningu, odczuwanie pragnienia to już… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 29 października 2015

  „Aktywność fizyczna” to hasło, które wśród Polaków niestety najczęściej wzbudza… wyrzuty sumienia. Niby wiedzę mamy niemałą – że ruch jest niezbędny dla zdrowia, że żaden lek go nie zastąpi, że wskazany w każdym wieku. Czyli jest ważny i potrzebny. To dlaczego aż 32% Polaków nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej!? Polaków… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  0 komentarzy
 • 1 kwietnia 2015

  Aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych czynników zapewniających prawidłowy rozwój fizyczny a także psychiczny. Łącząc odpowiednią dietę z właściwym poziomem aktywności fizycznej, dajesz swojemu organizmowi szansę na prawidłowy wzrost. Odpowiednia dawka ruchu może ustrzec Cię przed wystąpieniem wielu czynników chorobotwórczych. Młodzież w Twoim wieku powinna znaleźć każdego dnia 60 min… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  1 komentarzy
 • 16 lutego 2015

  Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów na zimowy wypoczynek są góry. Ferie zimowe to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, wspaniała okazja do szusowania na stokach, spacerów w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach zimowych krajobrazów oraz zabaw na śniegu i lodzie. Aby przywieźć z ferii jedynie pozytywne wspomnienia, należy pamiętać jednak o… (ZOBACZ WIĘCEJ)

  1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone